Dayanisma ve Paylasimin Adresi
 
Yayında :
Yesilcam Filmeri
 
 
GOPSENTV DAYANISMA VE PAYLASIMIN ADRESI                  
Okul
Yörede ilk okulu olan köydür 1952 Yılında tamamlanan İLKOKUL, diğer komşu köylere de hizmet vermiştir. Köylünün kendi anadillerini unutmasını da sağlamayı başarmıştır.

<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
 Yaylacık Köyü`nün Ortaokulu YURTDIŞINDA ÇALISAN IŞÇILERIN desteğiyle yapılmıştır (Eğitim Sisteminde yapılan son değişiklikten sonra Yaylacık Atatürk İlköğretim Okulu olmuştur: 1988 yılında 6 derslikli olarak eğitim - öğretime açılmıştır. 1 Müdür vekili, 6 öğretmen 55 öğrenci ile eğitim öğretimini sürdürmekteydi. )

Şu anda müdür yetkili bir öğretmen (sayın Hayati Özdemir) ve 15 öğrencisi bulunmakta ve birleştirilmiş beş sınıf sistemi ile, sadece ilkokul seviyesinde ve çok zor koşullarda eğitim sürdürülmektedir.


Köylünün ve Gurbetçi YAYLACIKLILARIN alınterleri ve Emeklerinden artırarak büyük çabalar sonucu kısa sürede arka arkaya hızmete giren ve yöre insanının hizmetine sunulan iki değerli varlık yok olmak üzere.

 Sağlık ocağı ebe verilmediği için yıllardır kapalı tutulmuş bakımsızlıktan dolayı zamanla yıpranmış ve yıkılma aşamasına gelmiştir, gün geçtikçede harabeye dönüşmektedir.

Yine büyük bir kısmı YAYLACIKLI gurbetçilerin alınteri ile oluşturulan, kendisinden büyük hizmetler beklenen ve onun için üç dersikli eski ILKOKUL ile güzelim bahçesi feda edilen Yaylacık Köyü ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU da kapanma ile yüzyüzedir.

<!--[if !vml]-->

 

 

BAHANE: Öğrenci yetersiziliği!

 

İleride bu bölüme, köyümüzde görev yapmış değerli eğitim emekçilerinin isimleri ve çalıştıkları yıllar da eklenecektir.

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2020

 

Powered By Gopsen TV 

 

 

Facebookta paylaş

 

 

 

Mobil Sürüme Geçiş