Dayanisma ve Paylasimin Adresi
 
Yayında :
Belgesel
 
 
GOPSENTV DAYANISMA VE PAYLASIMIN ADRESI                  

http://www.gopsentv.com

 Amacı :‘‘Yurt içi ve yurt dışındakı Göpsenliler (Yaylacıklılar) arasında yardımlaşma ve dayanışma ilişkilerini geliştirmek ve bulundukları ülkelerde insan hak ve özgürlüklerini sorunsuzca yaşamalarını sağlamak için gerekli sosyal, kültürel ve ekonomik çalışmaları yapmaktır.” 


DERNEĞİN FAALİYET ALANI 
a. Yaylacık (Göpsen) Köyü’nün çeşitli sorunlarını ele almak, güzelleşip gelişmesi için uygun çalışmalar yapmak.

b. Din mezhep, ırk renk, kadın ve erkek  ayrımı gözetmeksizin insan onuruna yakışır hizmet vermek.

c. Yaylacık (Göpsen) Köyü, çevre köyler ve kamu kuruluşları  arasında dostluk bağları kurarak ve bu dostluğu pekiştirmek amacıyla karşılıklı kültür alış verişi içerisinde  bulunmak. Birbirlerini iyi tanıyıp anlayabilmeleri için sosyal ve kültürel çalışmalar yapmak.

d. Kültür, edebiyat, folklor, halk oyunları ekipleri (yöremize yönelik), saz kursları, müzik,  bilgisayar ve internet / EDV kursları, dil kursları, gereksinime göre çıraklık eğitimi vb. değişik faaliyetler düzenlemek.

e. Çoçuk, genç, yaşlı ve özürlülere yönelik kurumlar oluşturmak ve bu amaçla ilgili kuruluşlarla işbirliği yapmak.

f. Bağımsızlık, demokrasi, özgürlük ve insanlık uğruna hayatlarını vermiş olan düşünür, ozan, yazar, şair, ressam ve bilginleri anmak için geceler, konferanslar ve toplantılar düzenlemek.

g. Dilimizi, Kültürümüzü,  Gelenek-Göreneklerimizi ve bize ait değerlerimizi gençlerimize öğretmek ve yaşatmak için çalışmalar yapmak.

h.Yaylacık (Göpsen) Köyün’de sağlık ocağı, ilköğretimokulu, cemevi, ve diğer var olan hizmetlerin devamını sağlamak, içme suyu, yol, kanalizasyon ve diğer eksikliklerin giderilmesine yardımcı olmak.

i.Yaylacık Köyü ile Avrupa’nın değişik yerleşim yerlerindeki köy, belde ve belediye gibi kurum ve kuruluşlarla dostluk ilişkileri ve iletişim kurmak, Yaylacık Köyü’nün tanıtımını ve gelişimini sağlamak için çalışmalar yapmak.

j. YAYLACIKLILARI (Göpsenlileri) ortak amaç ve ilkeler ışığında bir araya getirmek ve bunların ortak hareket etmesini sağlamak.

k. Barış ve halkların dostluğu ilkesi doğrultusunda, yabancı düşmanlığına, ırkçılığa ve yabancılara yönelik saldırılara karşı çıkmak. Toplumsal sorunların çözümü için çalışan tüm kurum ve kuruluşlarla dostça diyaloglar geliştirmek.

l. Göpsenliler (Yaylacıklılar) Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneğine ait bağımsız yayın organlarını kurmak. Yaylacık – GÖPSEN  “WEB SİTESİNİ” (http://www.yaylacik-gopsen.com/),

“GÖPSEN GAZETESINI” 

gopsentv (www.gopsentv.com)  ve diğer iletişim araçlarını yönetmek ve geliştirmek. 

Avrupa-GYDKD Yönetim Kurulu

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2020

 

Powered By Gopsen TV 

 

 

Facebookta paylaş

 

 

 

Mobil Sürüme Geçiş